Cel studiów
Celem studiów jest przygotowanie absolwentów różnych kierunków studiów do pracy we współczesnej biurowości lub w archiwach bieżących rozmaitych instytucji. Swoją ofertę kierujemy również do pracowników tego typu komórek organizacyjnych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w zakresie zarządzania dokumentacją, zarówno tradycyjną, jak i elektroniczną.
Program
Nasz program studiów skupia się na teoretycznych i praktycznych problemach współczesnej archiwistyki oraz bardzo szeroko pojętego zarządzania dokumentacją, zarówno tradycyjną, jak i elektroniczną. Oprócz zajęć obligatoryjnych oferujemy studentom dwa moduły do wyboru (po 60 h):
- kancelaria współczesna i archiwum bieżące, przeznaczony dla studentów zainteresowanych zarządzaniem dokumentacją w instytucjach, takich jak np. urzędy administracji publicznej czy samorządu terytorialnego;
- kancelarie i archiwa kościelne, dedykowany studentom interesującym się funkcjonowaniem tego typu komórek w instytucjach kościelnych.
Program uzupełniają kursy z zakresu informatologii, co w dobie rozwoju społeczeństwa informacyjnego pozwala nabyć kompetencje przydatne w wykonywaniu każdej profesji.
Dodatkowo przewidziano 60 godzin praktyk zawodowych – osoby zatrudnione w kancelariach i archiwach mogą być z obowiązku ich odbycia zwolnione.
Rekrutacja
Studia przeznaczone są dla osób planujących podjęcie pracy w kancelariach (sekretariatach) instytucji, np. urzędów lub w ich archiwach bieżących (archiwach zakładowych, składnicach akt) oraz dla osób pracujących w tego typu komórkach organizacyjnych, pragnących podnieść swoje kwalifikacje. Jeden z modułów do wyboru dedykowany jest dla pracowników kancelarii i archiwów kościelnych.
Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie stopnia licencjata lub magistra dowolnego kierunku studiów wyższych (posiadanie dyplomu ukończenia studiów I lub II stopnia, bądź studiów jednolitych magisterskich).
Najczęściej zadawane pytania:
- Kiedy odbywają się zajęcia?
Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie.
- Jak wyglądają praktyki
Miejsce praktyk wybiera Słuchacz indywidualnie. W przypadku trudności ze znalezieniem instytucji, Kierownik ds. praktyk pomoże Słuchaczowi w znalezieniu odpowiedniej placówki. Praktyka realizowana jest w drugim semestrze. Jest to praktyka nieciągła, czy można ją realizować przez cały okres trwania semestru.
- Czym kończą się studia?
Aby ukończyć studia należy uzyskać pozytywne oceny z egzaminów oraz wymagane zaliczenia z przedmiotów objętych programem.
W ramach seminarium dyplomowego (realizowanego w II semestrze) Słuchacze piszą krótką pracę na uzgodniony z prowadzącym temat. Na ostatnich zajęciach praca jest omawiana i oceniana. Ocena z pracy końcowej jest podstawą do wystawienia oceny z seminarium dyplomowego.
UWAGA! Rekrutacja przedłużona, zapraszamy!
Dokumenty
- Podanie (dokument zostanie wygenerowany po rejestracji on-line)
- Ankieta aplikacyjna (dokument zostanie wygenerowany po rejestracji on-line)
- Umowa o warunkach odpłatności za naukę (dokument zostanie wygenerowany po rejestracji on-line, 2 egzemplarze)
- Dyplom/odpis dyplomu/ ukończenia studiów wyższych (kserokopia, oryginał do wglądu na pierwszych zajęciach)
- Zdjęcie
- Opłata rekrutacyjna
Terminy
Termin składania dokumentów 2020-06-01 - 2020-10-23 |
Planowany termin rozpoczęcia 2020-11-07 |
Czas trwania studiów 2 semestry |
Miejsce
Miejsce składania dokumentów: Dokumenty prześlij na adres: Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków; z dopiskiem: studia podyplomowe |
Miejsce realizacji zajęć: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie |
Rekrutacja krok po kroku
- Wybierz studia podyplomowe z aktualnej oferty.
- Wypełnij formularz rejestracyjny on-line. Używaj polskich czcionek. Sprawdź dane przed zatwierdzeniem.
- Wydrukuj i podpisz wygenerowane dokumenty: ankieta aplikacyjna, podanie i umowa o warunkach odpłatności za naukę na studiach podyplomowych. Podpis stanowi potwierdzenie zgodności danych osobowych.
- Skompletuj dokumenty:
- Ankieta aplikacyjna, podanie i umowa (2 egz. umowy)
- Dyplom ukończenia studiów wyższych (kserokopia*)
- Zdjęcia legitymacyjne
- Dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej
- Inne wymagane dokumenty (szczegóły na stronie wybranych studiów podyplomowych)
- Wyślij dokumenty pocztą na adres: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków; z dopiskiem: STUDIA PODYPLOMOWE
- Potwierdzenie przyjęcia na studia podyplomowe. O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność złożenia dokumentów oraz wynik postępowania kwalifikacyjnego. Informację otrzymasz na adres e-mail podany w formularzu rekrutacyjnym.
- Podpisanie umowy i wniesienie opłaty. Warunkiem podjęcia nauki (po przyjęciu na studia) jest wniesienie opłaty za studia (możliwość wpłaty w czterech równych ratach). Wpłaty należy dokonać na indywidualne konto słuchacza.
- Masz pytania? napisz: rekrutacja.podyplomowe@up.krakow.pl lub zadzwoń do Centrum Doskonalenia Kompetencji
Opłaty i informacje organizacyjne
Opłata rekrutacyjna
85 zł
nr konta: 34 1240 2294 1111 0010 9051 7096
Czesne - opłata za semestr:
1600 zł
Terminy rat
I rata – do 31 października 2020 r.,
II rata – do 30 listopada 2020 r.,
III rata – do 15 marca 2021r.,
IV rata – do 30 kwietnia 2021 r.
Kadra

dr Bartosz Drzewiecki
Kierownik studiów

dr hab. Halina Dudała, prof. UP

dr hab. Mateusz Wyżga

dr Dorota Drzewiecka

dr Hubert Mazur

dr Magdalena Niedźwiedzka

dr Bartosz Ogórek

mgr Barbara Bielaszka-Podgórny

mgr Monika Cołbecka

mgr Anna Pieczka
Dlaczego z nami / Partnerzy kierunku
Naszymi partnerami są archiwa państwowe (Archiwum Narodowe w Krakowie, Narodowe Archiwum Cyfrowe) oraz wiele urzędów (np. Urząd Miasta Krakowa, Urząd Statystyczny w Krakowie) i innych instytucji czy przedsiębiorstw sektora prywatnego. Nasza współpraca polega m.in. na możliwości odbywania praktyk zawodowych w wybranych przez studentów instytucjach.
Inną formę przybrała współpraca z Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku, w którym stworzono stosowany coraz powszechniej w polskich urzędach system elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD). Uniwersytet Pedagogiczny jako jedna z zaledwie kilku uczelni w kraju uzyskał zgodę na wykorzystywanie tego systemu w celach dydaktycznych.
Kontakt
-
Biuro Rekrutacji
ul. Podchorążych 2 30-084 Kraków
pokój 371, piętro III;
mail: rekrutacja.podyplomowe@up.krakow.pl;
tel. 12 662 74 80
-
Organizator studiów
Instytut Historii i Archiwistyki
tel. 12 662 61 82