Diagnostyka samochodów elektrycznych i hybrydowych

Nabycie   wiedzy  i  umiejętności  w  zakresie  zagadnień mechatroniki.

Studia zostaną uruchomione pod warunkiem uzyskania finansowania laboratoriów mechatroniki samochodowej.

Studia podyplomowe Diagnostyka samochodów elektrycznych i hybrydowych w dużym stopniu skupiają się na zajęciach laboratoryjnych będących podstawą nabytego doświadczenia w diagnozowaniu stanu bieżącego samochodu, lokalizację możliwych usterek i pomysłów na ich eliminację. Obecnie większość systemów znajdujących się w samochodach osobowych jest zbliżona, co powoduje uniwersalność nabytej wiedzy.

Studia podyplomowe realizowane są w ciągu 2 semestrów, podczas których zgodnie z planem studiów słuchacz odbędzie 280 godzin dydaktycznych.

Na ramowy plan studiów składają się poniższe kursy:

• Akumulatory, stacje ładujące, elementy bezpieczeństwa obsługi HV
  • Wybrane zagadnienia energoelektroniki
  • Silniki elektryczne i napędy
  • Oświetlenie pojazdów – programowanie i diagnostyka
  • Magistrale cyfrowe w samochodach
  • Czujniki w samochodach

• Pojazdy elektryczne
  • Pojazdy hybrydowe
  • Silniki spalinowe i alternatywne
  • Systemy bezpieczeństwa w samochodach
  • Systemy komfortu – programowanie i diagnostyka

Studia podyplomowe kończą się napisaniem pracy końcowej.

PROGRAM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH Diagnostyka samochodów elektrycznych i hybrydowych

wymagany stopień naukowy mgr w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych.

Absolwent otrzymuje niezbędny  zasób  wiedzy  z dziedziny elektrotechniki, elektroniki, informatyki, bezpieczeństwa do obsługi zaawansowanych urządzeń diagnostycznych oraz do diagnostyki systemów nowoczesnych samochodów elektrycznych i hybrydowych. Absolwent jest przygotowany do pracy w wysoko wykwalifikowanych specjalistycznych centrach serwisowych samochodów osobowych jak i w prywatnych zakładach.

zajęcia stacjonarne odbywają się w soboty i niedziele co drugi tydzień.

2021-06-01 - 2021-09-30
2021-10-01