Diagnoza i terapia psychologiczno-pedagogiczna

Studia dają pełne przygotowanie do prowadzenie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych wyrównawczych oraz edukacyjnych z zakresu trudności szkolnych, w tym przede wszystkim trudności w uczeniu się dzieci z przedszkoli, ze szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Absolwent otrzymuje kwalifikacje niezbędne do pracy z dziećmi i młodzieżą, która nie radzi sobie z realizacją programów nauczania w szkołach masowych i specjalnych. Jest przygotowany do wykonywania zawodu nauczyciela-terapeuty uczniów z zaburzeniami i odchyleniami rozwoju i specyficznymi trudnościami w uczeniu się w przedszkolach, szkołach i placówkach ogólnodostępnych, specjalnych i integracyjnych w zakresie zgodnym z nauczanym przedmiotem lub prowadzonymi zajęciami.

Dyplom ukończenia studiów wyższych I stopnia na kierunku/kierunkach pedagogicznych lub absolwentów studiów I stopnia z udokumentowanymi kwalifikacjami pedagogicznymi.

Najczęściej zadawane pytania:

• Kiedy odbywają się zajęcia?

Zajęcia zwykle odbywają się w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie.

• Jak wyglądają praktyki?

Miejsce praktyk wybiera Słuchacz indywidualnie. Najważniejsze jest to, że musi być to placówka, w której zatrudniony jest psycholog.

• Czym kończą się studia?

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie wymaganych i określonych programem zaliczeń i egzaminów oraz przygotowanie pracy końcowej. Ocena z pracy końcowej jest podstawą do wystawienia oceny z ostatniej część seminarium dyplomowego.

• Dyplom/odpis dyplomu/ ukończenia studiów wyższych (kserokopia, oryginał do wglądu na pierwszych zajęciach)

2020-06-01 - 2020-09-30
2020-10-01
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
  • Potwierdzenie przyjęcia na studia podyplomowe. O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność złożenia dokumentów oraz wynik postępowania kwalifikacyjnego. Informację otrzymasz na adres e-mail podany w formularzu rekrutacyjnym.
  • Masz pytania? napisz: rekrutacja.podyplomowe@up.krakow.pl lub zadzwoń do Centrum Doskonalenia Kompetencji
* Oryginał dyplomu należy przedstawić do wglądu na pierwszych zajęciach w październiku 2020 r.

I rata – do 31 października 2020 r.,
II rata – do 30 listopada 2020 r.,
III rata – do 15 marca 2021r.,
IV rata – do 30 kwietnia 2021 r.

dr Rafał Abramciów

• Biuro Rekrutacji