Diagnoza i terapia psychologiczno-pedagogiczna

Studia dają pełne przygotowanie do prowadzenie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych wyrównawczych oraz edukacyjnych z zakresu trudności szkolnych, w tym przede wszystkim trudności w uczeniu się dzieci z przedszkoli, ze szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Absolwent otrzymuje kwalifikacje niezbędne do pracy z dziećmi i młodzieżą, która nie radzi sobie z realizacją programów nauczania w szkołach masowych i specjalnych. Jest przygotowany do wykonywania zawodu nauczyciela-terapeuty uczniów z zaburzeniami i odchyleniami rozwoju i specyficznymi trudnościami w uczeniu się w przedszkolach, szkołach i placówkach ogólnodostępnych, specjalnych i integracyjnych w zakresie zgodnym z nauczanym przedmiotem lub prowadzonymi zajęciami.

Dyplom ukończenia studiów wyższych I stopnia na kierunku/kierunkach pedagogicznych lub absolwentów studiów I stopnia z udokumentowanymi kwalifikacjami pedagogicznymi.

Najczęściej zadawane pytania:

• Kiedy odbywają się zajęcia?

Zajęcia zwykle odbywają się w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie.

Zajęcia będą realizowane w trybie hybrydowym.

• Jak wyglądają praktyki?

Słuchacz wybiera miejsce praktyk indywidualnie. Najważniejsze jest to, że musi być to placówka, w której zatrudniony jest psycholog. Łącznie słuchacz realizuję 120 godzin praktyki.

• Czym kończą się studia?

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie wymaganych i określonych programem zaliczeń i egzaminów oraz przygotowanie pracy końcowej. Ocena z pracy końcowej jest podstawą do wystawienia oceny z ostatniej część seminarium dyplomowego.

• Jakie uzyskam uprawnienia po ukończeniu studiów podyplomowych?

Formalne kwalifikacje: absolwent otrzymuje kwalifikacje niezbędne do pracy z dziećmi i młodzieżą, która nie radzi sobie z realizacją programów nauczania szkolnego w szkołach masowych i specjalnych.

Aby uzyskać pełne kwalifikacje do zajmowanego stanowiska należy posiadać przygotowanie pedagogiczne.

PROGRAM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH Diagnoza i terapia psychologiczno-pedagogiczna

2021-06-01 - 2021-09-30
2021-10-23
Dokumenty prześlij na adres: Uniwersytet Pedagogiczny, Instytut Psychologii, ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków, pok. 348; z dopiskiem: studia podyplomowe
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie; studia zaplanowane są w formule hybrydowej
  • Wyślij dokumenty pocztą na adres:

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie,
Instytut Psychologii
Podchorążych 2,
30-084 Kraków;
z dopiskiem: STUDIA PODYPLOMOWE

• Potwierdzenie przyjęcia na studia podyplomowe. O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność złożenia dokumentów oraz wynik postępowania kwalifikacyjnego. Informację otrzymasz na adres e-mail podany w formularzu rekrutacyjnym. Umieszczenie na liście rezerwowej nie jest jednoznaczne z przyjęciem na studia. Przeniesienie na listę główna jest możliwe tylko w przypadku zwolnienia się miejsca na w/w liście.

* Oryginał dyplomu należy przedstawić do wglądu na pierwszych zajęciach w październiku.

Podane terminy rat czesnego obowiązują w danym roku akademickim. Terminy kolejnych rat będą podane w następnym roku akademickim.

dr Rafał Abramciów

Instytut Psychologii