Cel studiów
Absolwent studiów uzyska kwalifikacje do nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie w szkole podstawowej i w szkole ponadpodstawowej.
Celem studiów jest przygotowanie studentów do nauczania historii i wos we współczesnej szkole – otwartych na nowe wyzwania i kompetentnych do podejmowania różnych zadań dydaktycznych w oparciu o uzyskaną wiedzę merytoryczną i dydaktyczną.
Studia adresowane są do nauczycieli, którzy pragną doskonalić się zawodowo, pozyskać nowe umiejętności lub przekwalifikować się.
Program
Program studiów został ukierunkowany na uzyskanie przez studentów wiedzy merytorycznej potrzebnej do nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie.
Zostały zawarte w nim zajęcia obejmujące wszystkie epoki historyczne – od starożytności po czasy współczesne oraz bezpośrednio odnoszące się do zagadnień podstawy programowej do obu przedmiotów.
Znajdują się w nim także zajęcia dydaktyczne oraz praktyki pedagogiczne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
Pod opieką naszej wyspecjalizowanej kadry studenci będą doskonalili swój merytoryczny i dydaktyczny warsztat pracy wykorzystując nowoczesne środki i metody pozyskiwania, organizowania i przetwarzania informacji.
Będą także kształcili umiejętność właściwej organizacji nowoczesnego procesu dydaktycznego, łącząc wiedzę z różnych dziedzin.
Nauczą się ponadto organizować historyczną i społeczną edukację pozaszkolną.
Rekrutacja
Studia są adresowane dla absolwentów studiów wyższych posiadających pełne uprawnienia psychologiczno-pedagogicznych wymagane w pracy nauczyciela.
Wymagane jest potwierdzenie posiadania uprawnień psycho-pedagogicznych niezbędnych w pracy nauczyciela (jeśli taka informacja nie widnieje na dyplomie).
Warunki przyjęcia na studia:
- stopień magistra (7 poziom PRK) dowolnego kierunku studiów;
wymagane dokumenty: dyplom ukończenia studiów wyższych II stopnia lub jednolitych magisterskich oraz poświadczenie posiadania pełnych uprawnień psychologiczno-pedagogicznych wymaganych w pracy nauczyciela
Najczęściej zadawane pytania:
- Jak wyglądają praktyki
Słuchacze realizują praktykę na podstawie skierowania z naszej Uczelni. Realizują ją indywidualnie w wybranych przez siebie placówkach.
W przypadku wprowadzenia w szkołach oraz na uczelni nauczania zdalnego Słuchacze zobowiązani są do odbycia praktyki na odległość za pomocą stosowanych w szkole narzędzi.
- Kiedy odbywają się zajęcia?
Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie, w godzinach od 8.00 – 18.00
- Czym kończą się studia?
Aby ukończyć studia należy uzyskać pozytywne oceny z egzaminów oraz wymagane zaliczenia z przedmiotów objętych programem oraz przygotować pracę dyplomową (tematyka związana z nauczaniem). Praca dyplomowa będzie podlegała ocenie, nie będzie obrony.
UWAGA! Rekrutacja przedłużona, zapraszamy!
Dokumenty
- Podanie (dokument zostanie wygenerowany po rejestracji on-line)
- Ankieta aplikacyjna (dokument zostanie wygenerowany po rejestracji on-line)
- Umowa o warunkach odpłatności za naukę (dokument zostanie wygenerowany po rejestracji on-line, 2 egzemplarze)
- Dyplom/odpis dyplomu/ ukończenia studiów wyższych (kserokopia, oryginał do wglądu na pierwszych zajęciach)
- Zdjęcie
- Opłata rekrutacyjna
Terminy
Termin składania dokumentów 2020-06-01 - 2020-10-16 |
Planowany termin rozpoczęcia 2020-10-01 |
Czas trwania studiów 3 semestry |
Miejsce
Miejsce składania dokumentów: Dokumenty prześlij na adres: Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków; z dopiskiem: studia podyplomowe |
Miejsce realizacji zajęć: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie |
Rekrutacja krok po kroku
- Wybierz studia podyplomowe z aktualnej oferty.
- Wypełnij formularz rejestracyjny on-line. Używaj polskich czcionek. Sprawdź dane przed zatwierdzeniem.
- Wydrukuj i podpisz wygenerowane dokumenty: ankieta aplikacyjna, podanie i umowa o warunkach odpłatności za naukę na studiach podyplomowych. Podpis stanowi potwierdzenie zgodności danych osobowych.
- Skompletuj dokumenty:
- Ankieta aplikacyjna, podanie i umowa (2 egz. umowy)
- Dyplom ukończenia studiów wyższych (kserokopia*)
- Zdjęcia legitymacyjne
- Dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej
- Inne wymagane dokumenty (szczegóły na stronie wybranych studiów podyplomowych)
- Wyślij dokumenty pocztą na adres: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków; z dopiskiem: STUDIA PODYPLOMOWE
- Potwierdzenie przyjęcia na studia podyplomowe. O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność złożenia dokumentów oraz wynik postępowania kwalifikacyjnego. Informację otrzymasz na adres e-mail podany w formularzu rekrutacyjnym.
- Podpisanie umowy i wniesienie opłaty. Warunkiem podjęcia nauki (po przyjęciu na studia) jest wniesienie opłaty za studia (możliwość wpłaty w czterech równych ratach). Wpłaty należy dokonać na indywidualne konto słuchacza.
- Masz pytania? napisz: rekrutacja.podyplomowe@up.krakow.pl lub zadzwoń do Centrum Doskonalenia Kompetencji
Opłaty i informacje organizacyjne
Opłata rekrutacyjna
85 zł
nr konta: 34 1240 2294 1111 0010 9051 7096
Czesne - opłata za semestr:
2200 zł
Terminy rat
I rata – do 31 października 2020 r.,
II rata – do 30 listopada 2020 r.,
III rata – do 15 marca 2021r.,
IV rata – do 30 kwietnia 2021 r.
Kadra

dr hab. Agnieszka Chłosta-Sikorska
Kierownik studiów
dr Piotr Trojański
dr Agnieszka Słaby
Dlaczego z nami
Pomagamy zdobyć kwalifikacje do nauczania kolejnych przedmiotów.
Nasi absolwenci, zdobytą wiedzę oraz umiejętności, będą mogli wykorzystać ucząc historii i wiedzy o społeczeństwie we wszystkich typach szkół.
Uniwersytet Pedagogiczny posiada wieloletnie doświadczenie w kształceniu nauczycieli i jest najlepszą uczelnią pedagogiczną w Polsce. Zaś w Instytucie Historii i Archiwistyki zatrudnieni są doskonali specjaliści w swojej dyscyplinie naukowej, co gwarantuje nie tylko wysoki poziom badań, ale również efektywne i ciekawe zajęcia, które mają bezpośredni związek z praktyką szkolną.
Jednym z elementów kształcenia na studiach podyplomowych są zajęcia terenowe oraz warsztaty studyjne. Studenci wyjeżdżają do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, Wrocławia, Warszawy czy Sandomierza. Zwiedzają również krakowskie muzea i miejsca pamięci przygotowując się do prowadzenia zajęć poza szkołą.
Absolwenci o kierunku
Kontakt
-
Biuro Rekrutacji
ul. Podchorążych 2 30-084 Kraków
pokój 371, piętro III;
mail: rekrutacja.podyplomowe@up.krakow.pl;
tel. 12 662 74 80
-
Organizator studiów
Instytut Historii i Archiwistyki
mail: historia@up.krakow.pl;
mail do Kierownika studiów: agnieszka.chlosta-sikorska@up.krakow.pl
tel. 12 662 61 82