Rynek sztuki współczesnej (studia online)

Studia pozwalają na zdobycie specjalistycznej wiedzy na temat funkcjonowania rynku sztuki, przepisów prawa i norm etycznych z nim związanych, a także dokumentowania, konserwowania i przechowywania dzieł sztuki, budowania marki galerii i artysty z wykorzystaniem wszelkich kanałów komunikacji i fundraisingu. Absolwent będzie zorientowany zarówno w najnowszych trendach w sztuce współczesnej , jak i współczesnych możliwościach obrotu nią.

Studia podyplomowe Rynek sztuki współczesnej (studia online) przygotowują do zawodu galerzysty, marszanda, doradcy i opiekuna kolekcji prywatnej, w tym korporacyjnej. Co różni ich od innych programów studiów to skupienie na sztuce współczesnej oraz nowoczesnych metodach inwestowania w sztukę. Zajęcia prowadzić będą eksperci i ekspertki aktywnie działający na rynku sztuki: opiekunowie kolekcji, doradcy, galerzyści, prawnicy i inni. Są to osoby z pierwszej ligi polskiego rynku sztuki. Dzięki temu absolwenci będą mieli specjalistyczną i aktualną wiedzę na temat funkcjonowania globalnego rynku sztuki, wyceny dzieł, przepisów prawa i podatkowych, a także norm etycznych z nim związanych, szczególnie w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego. Dowiedzą się o metodach dokumentowania, konserwowania i przechowywania dzieł sztuki, budowania marki galerii i artysty z wykorzystaniem wszelkich kanałów komunikacji, a także o sposobach nowoczesnego fundraisingu. Studenci poznają tajniki kolekcjonowania dzieł w zależności od medium – w tym specyfikę kolekcjonowania designu, grafiki czy fotografii. Zapoznają się ze wszelkimi dostępnymi narzędziami, służącymi budowaniu strategii marketingowej oraz komunikacji z publicznością i instytucjami. Poznają tajniki tworzenia i zarządzania kolekcjami publicznymi i prywatnymi, w tym korporacyjnymi, a także jak tworzyć strategie Corporate Social Responsibility w obszarze sztuki. Studia będą odbywały się przez platformę Teams, w weekendy (z pominięciem długich weekendów), tak aby mogły z nich skorzystać osoby pracujące oraz osoby spoza Krakowa.

PROGRAM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH   Rynek sztuki współczesnej (studia online)

Dyplom ukończenia studiów I lub II stopnia albo jednolitych studiów magisterskich.

Ukończenie studiów podyplomowych przygotowuje do zawodu galerzysty, marszanda, doradcy i opiekuna kolekcji prywatnej, w tym korporacyjnej.

Zajęcia będą realizowane online na platformie Teams.

Czym kończą się studia?

Ukończenia studiów podyplomowych polega na zaliczeniu wszystkich przedmiotów objętych programem.

16-17.2021, 23-24.10, 6-7.11, 13-14.11, 20-21.11, 27-28.11, 4-5.12, 11-12.12, 18-19.12, 15-16.01.2022, 22-23.01, 29-30.01, 5-6.02, 12-13.02, 5.-6.03, 12-13.03., 19-20.03, 26-27.03, 2-3.04, 9-10.04, 23-24.04, 7-8.05, 14-15.05, 21-22.05, 28-29.05, 4-5.06, 11-12.06, 25-26.06.

2021-05-15 - 2021-09-30
2021-10-16
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie; zajęcia prowadzone online

Dr Małgorzata Kaźmierczak

Zajęcia na studiach podyplomowych prowadzą pracownicy Katedry Nauk o Sztuce oraz specjaliści – praktycy, w tym m.in. właściciele galerii prywatnych, organizatorzy targów, opiekunowie kolekcji muzealnych, prywatnych i korporacyjnych.

Instytut Sztuki Mediów

Ul. Podbrzezie 3, 31-054 Kraków