Cel studiów
Studia adresowane są do osób zainteresowanych problematyką społeczno-ekologiczną, które poszukują praktycznej wiedzy potrzebnej im w codziennym funkcjonowaniu. Absolwent studiów podyplomowych będzie mieć wiedzę dotyczącą działań skierowanych na ochronę środowiska oraz wspierających rozwój społeczeństwa. Absolwent zdobędzie umiejętności zawodowe w zakresie kształtowania rozwoju lokalnego oraz modernizowania zjawisk i procesów społecznych w perspektywie przyrodniczej.
Rekrutacja
Warunki przyjęcia na studia:
- ukończone studia I stopnia (posiadany tytuł licencjata lub inżyniera), II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, poświadczone dyplomem na kierunkach z dziedziny nauk społecznych, nauk przyrodniczych lub nauk inżynieryjno-technicznych.
Uprawnienia po ukończeniu studiów podyplomowych:
Absolwent otrzymuje niezbędny zasób kompetencji z zakresu nauk społecznych i przyrodniczych (m.in. prawa ochrony środowiska, ekonomii ekologicznej, edukacji ekologicznej), które w połączeniu ze zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami przygotowują do pracy na różnych szczeblach administracji rządowej, samorządowej, w instytucjach badających zrównoważony rozwój i innowacyjność oraz w różnych obszarach aktywności wspólnot lokalnych. Kwalifikacje absolwenta przygotowują studenta również do pracy w sektorze prywatnym (np. badawczym, handlowym) pozarządowym (NGO) poświęconym sprawom społeczno-środowiskowym.
Sposób prowadzenia zajęć: stacjonarny/wirtualny
Dolny/Górny limit przyjęć: 15/40
Dokumenty
- Podanie kandydata na studia podyplomowe
- Ankieta aplikacyjna na studia podyplomowe
- Umowa o warunkach odpłatności za studia x 2 egz.,
- Dyplom lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych.
- Zdjęcie x 1 szt.
- Pozostałe wymagane dokumenty (szczegóły na stronie wybranych studiów podyplomowych).
Terminy
Termin rejestracji elektronicznej 2023-06-01 - 2023-09-30 |
Planowany termin rozpoczęcia |
Czas trwania studiów 2 semestry |
Miejsce
Miejsce składania dokumentów: Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków; z dopiskiem: studia podyplomowe |
Miejsce realizacji zajęć: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, zajęcia realizowane stacjonarnie/wirtualnie. |
Rekrutacja krok po kroku
- Wybierz studia podyplomowe z aktualnej oferty
- Utwórz konto w elektronicznym systemie rekrutacyjnym IRK aby zarejestrować zgłoszenie na studia podyplomowe.
- Uzupełnij krok po kroku następujące informacje:
- dane osobowe
- dane o wykształceniu
- zamieść skany dokumentów uprawniających do ubiegania się o przyjęcie na wybrane studia podyplomowe
- wnieś opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 zł na konto podane w zakładce PŁATNOŚCI, bez niej nie będziesz brany pod uwagę podczas weryfikacji dokumentów rekrutacyjnych.
- Czekaj na decyzję o zakwalifikowaniu na studia, którą otrzymasz w zakładce WIADOMOŚCI w systemie rekrutacyjnym.
- Jeśli zostałeś zakwalifikowany otrzymasz informacje w jakim terminie i miejscu należy dokonać wpisu na listę słuchaczy.
- Jeśli nie będziesz mógł złożyć dokumentów osobiście istnieje możliwość przesłania ich listownie, pamiętaj jednak, że dokumenty muszą dotrzeć do Uniwersytetu w wyznaczonym terminie. Adres wysyłki dokumentów zostanie podany wraz z informacją o zakwalifikowaniu na studia podyplomowe.
- Ewentualne pytania można kierować na adres mailowy do kierowników poszczególnych studiów podyplomowych. Adresy do korespondencji w systemie rekrutacyjnym znajdziesz przy każdym kierunku po prawej stronie.
- UWAGA! Decyzja o uruchomieniu studiów zostanie podjęta po przeprowadzeniu wpisów na listę słuchaczy. Po zakwalifikowaniu i dokonaniu wpisu na listę słuchaczy dostaniesz potwierdzenie o tym, czy studia zostaną uruchomione i zostałeś na nie przyjęty.
- O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszenia w systemie IRK (muszą być załączone wszystkie wymagane dokumenty oraz wniesiona opłata rekrutacyjna.
- Aby dokonać wpisu na listę słuchaczy będziesz zobowiązany dostarczyć w wyznaczonym terminie następujące dokumenty :
- Podanie kandydata na studia podyplomowe (dokument dostępny na koncie kandydata w systemie rekrutacyjnym w zakładce ZGŁOSZENIA REKRUTACYJNE na dole strony DOKUMENTY I DALSZE KROKI, wydrukuj dopiero po otrzymaniu statusu zakwalifikowany).
- Ankieta aplikacyjna na studia podyplomowe (dokument dostępny na koncie kandydata w systemie rekrutacyjnym w zakładce ZGŁOSZENIA REKRUTACYJNE na dole strony DOKUMENTY I DALSZE KROKI, wydrukuj dopiero po otrzymaniu statusu zakwalifikowany).
- Umowa o warunkach odpłatności za studia x 2 egz., (dokument dostępny na koncie kandydata w systemie rekrutacyjnym w zakładce ZGŁOSZENIA REKRUTACYJNE na dole strony DOKUMENTY I DALSZE KROKI, wydrukuj dopiero po otrzymaniu statusu zakwalifikowany), wydrukuj dopiero po otrzymaniu statusu zakwalifikowany). Warunkiem podjęcia nauki (po przyjęciu na studia) jest wniesienie opłaty za studia (możliwość wpłaty czesnego w 2 równych ratach w każdym semestrze). Wpłaty należy dokonać na indywidualne konto słuchacza( to nie jest to samo konto które służy do wpłaty opłaty rekrutacyjnej).
- Dyplom lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych.
- Zdjęcie x 1 szt. (podpisane imieniem i nazwiskiem drukowanymi literami na odwrocie).
- Pozostałe wymagane dokumenty w zależności od wymagań na danym kierunku (szczegóły na stronie wybranych studiów podyplomowych).
- Masz pytania? napisz: rekrutacja.podyplomowe@up.krakow.pl lub zadzwoń do Biura Rekrutacji nr tel. 12 662 74 80.
Opłaty i informacje organizacyjne
Kadra
dr Antoni Płoszczyniec
Kierownik studiów
Pracownicy IFiS UP (175 h); pracownicy Instytutu Biologii UP (30 h); pracownicy IPEA UP (15 h); pracownicy WEiP AGH (15 h)
Kontakt
-
Biuro Rekrutacji
ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków
pokój 53, parter;
e-mail: rekrutacja.podyplomowe@up.krakow.pl;
tel. 12 662 74 80
-
Organizator studiów
Instytut Filozofii i Socjologii
Kraków, ul. Podchorążych 2, pokój 242
e-mail: ifis@up.krakow.pltel. 12 662 62 23