Wychowanie do życia w rodzinie (Instytut Spraw Społecznych)

Celem studiów podyplomowych jest uzyskanie przygotowanie merytoryczne i dydaktyczne do nauczania przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie.
Organizatorem studiów podyplomowych jest Instytut Spraw Społecznych.

Absolwent studiów podyplomowych Wychowanie do życia w rodzinie wyposażony będzie w wiedzę związana z funkcjami rodziny, miłością, przyjaźnią, pełnieniem ról małżeńskich i rodzicielskich, seksualnością człowieka i prokreacja. Będzie posiadał umiejętności podejmowania odpowiedzialnych decyzji dotyczących wyboru drogi życiowej, małżeństwa i rodziny, umiejętności rozwiązywania problemów związanych z okres dojrzewania, dorastania i wyborem drogi życiowej oraz umiejętności świadomego kreowania osobowości ucznia. Absolwent będzie się cechował pozytywną postawa wobec życia ludzkiego, osób niepełnosprawnych i chorych, poszanowaniem godności życia ludzkiego i dojrzałego funkcjonowania w rodzinie. Będzie znał i będzie potrafił przekazać uczniom podstawowe zasady postępowania w sferze ludzkiej płciowości i płodności oraz kształtować u uczniów postawy prozdrowotne, prospołeczne i prorodzinne.

PROGRAM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH     Wychowanie do życia w rodzinie (Instytut Spraw Społecznych)

Ukończenie studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich poświadczone dyplomem z dziedziny nauk humanistycznych lub społecznych.

Posiadanie kwalifikacji nauczycielskich, w tym przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne do pracy w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, lub zaświadczenie potwierdzające, że jest się czynnym nauczycielem w danym typie szkoły.

Formalne kwalifikacje do nauczania przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie objętego programem kształcenia w zakresie szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.

Semestr I: 22-24.10.2021; 5-7.11.2021; 19-21.11.2021; 3-5.12.2021; 17-19.12.2021; 14-16.01.2022.
Semestr II: 4-6.03.2022; 18-20.03.2022; 1-3.04.2022; 22-24.04.2022; 20-22.05.2022; 3-5.06.2022.
Semestr III: 14-16.10.2022; 4-6.11.2022; 18-20.11.2022; 2-4.12.2022; 16-18.12.2022; 13-15.01.2023.

Praktyki – wymiar/miejsce realizacji:
90 godzin w szkole podstawowej i ponadpodstawowej.

2021-06-01 - 2021-10-15
2021-10-22
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie,

Podane terminy rat czesnego obowiązują w danym roku akademickim. Terminy kolejnych rat będą podane w następnym roku akademickim.

Dr hab. Dariusz Adamczyk, prof. UP

Instytut Spraw Społecznych