Zarządzanie projektami (Instytut Nauk Technicznych)

Celem studiów jest rozwój kompetencji menedżerskich w zakresie najlepszych praktyk zarządzania projektami zalecanych przez wiodące klasyczne metodyki i standardy oraz metody zwinne i adaptacyjne. Studia inspirują do systemowego zarządzania projektami, podnoszenia konkurencyjności kadry oraz przedsiębiorstw poprzez poprawę zdolności do skutecznego i sprawnego prowadzenia projektów, niezależnie od ich typu i branży.

Studia podnoszą kompetencje potrzebne we wszystkich elementach przedsięwzięć: definiowania, planowania, kontroli, komunikacji i zamykania. Zakres studiów pozwala na zdobycie wiedzy prowadzące do swobodnego posługiwania się metodyką PRINCE2®. Wiedza ta jest uzupełniana najlepszymi praktykami PMBoK Guide, AGILE, SCRUM i IPMA.

Na ramowy plan studiów składają się poniższe kursy:

• Podstawy zarządzania projektami
  • Procesy zarządzania projektami
  • Metody zwinne w zarządzaniu projektami
  • Kompetencje miękkie kierownika projektu
  • Zarządzanie zespołem

• Zarządzanie ryzykiem
  • Zarządzanie komunikacją w projekcie
  • Zarządzanie jakością w projekcie
  • Aspekty prawne zarządzania projektami
  • Rachunkowość w projektach
  • Narzędzia informatyczne w projektach

PROGRAM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH Zarządzanie projektami (Instytut Nauk Technicznych)

na studia podyplomowe przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów magisterskich (studiów jednolitych magisterskich lub studiów drugiego stopnia) lub studiów pierwszego stopnia (licencjackich albo inżynierskich).

Po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania projektami uczestnicy zyskują wiedzę teoretyczną dotyczącą współczesnego zarządzania projektami; umiejętności z zakresu przygotowania, oceny efektywności, realizacji i monitorowania przebiegu projektów w stopniu wymaganym do swobodnego funkcjonowania w praktyce organizacji działających dla zysku i non – profit; kompetencji w zakresie wyboru i aplikacji najważniejszych metodyk zarządzania projektami; szanse na rozwój osobisty i zawodowy.

• zajęcia będą się odbywać w soboty i niedziele co drugi tydzień,
  • zajęcia będą prowadzone w trybie stacjonarnym oraz zdalnie.

2021-06-01 - 2021-09-30
2021-10-01